Tablet dla Mateusza

Wspomóż  akcję i pomóż  zebrać fundusze.
 Mateusz to bardzo inteligentny, zupełnie świadomy mały człowiek zamknięty w fizycznie bardzo upośledzonym ciele. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni(SMA1). SMA jest chorobą genetyczną ,która osłabia jego mięśnie i powoduje ich zanik.
Jego ciało jest bardzo wiotkie, nie potrafi stabilizować głowy ani tułowia, unieść rączki ani nóżki. Osłabienie mięśni oddechowych spowodowało, że jest na stale podłączony do respiratora, który za niego oddycha. Podłączenie do tej maszyny uratowało mu życie, jednak rurka tracheotomijna odebrała szanse na to, że nasz syn będzie mówił.
Przez postępujące osłabienie Mateuszek nie może komunikować się w inny sposób niż za pomocą wzroku. Oczy są bowiem równocześnie ustami Mateusza, którymi komunikuje znaczenia, niejednokrotnie dla nas trudne do odczytania – wskazuje wzrokiem rzeczy, osoby i próbuje przekazać nimi wszystko, co ma na myśli.
Choroba Mateusza upośledza tylko mięśnie, jego sprawność umysłowa jest w normie, co potęguje naturalną, rozwijaną wraz z wiekiem, chęć komunikowania się z nami i wyrażania swoich pomysłów, których pięcioletni chłopiec ma mnóstwo. Możliwość komunikacji z Mateuszem jest moim marzeniem – każda matka chciałaby dla swojego dziecka tego, co najlepsze, co je spełni i pomoże wyrazić siebie. Umożliwienie Mateuszkowi komunikowania swoich potrzeb i chęci to dani